Průmyslové zabezpečení ABUS Lockout / Tagout

uzaver ventilu

BEZPEČNÁ PRACOVIŠTĚ PRO PRACOVNÍKY

Bezpečnostní opatření mají pomoci k dosažení bezpečného pracovního prostředí. Z pohledu zaměstnavatele, pokyny a právní předpisy musí být dodrženy v zájmu ochrany zaměstnanců. V tomto případě, kdy pravidla a pokyny samy o sobě nestačí, je třeba mechanických zabezpečovacích opatření, aby se zabránilo pracovním úrazům.

PŘIBLIŽNĚ 2,2 MILIONU LIDÍ ZEMŘE ROČNĚ NA CELÉM SVĚTĚ NA PRACOVNÍ ÚRAZ

Podle Mezinárodní organizace práce (ILO), zhruba 2,2 milionu lidí zemře na pracovní úraz každý rok na celém světě a asi 270 milionů lidí je při práci zraněno. Zejména v průmyslovém prostředí, kde pracovníci přicházejí do kontaktu s toxickými chemikáliemi, vysokými teplotami, těžkými stroji nebo s ostrými nástroji je riziko nehody velmi vysoké. Oheň v peci může velmi rychle eskalovat, výbušné materiály se mohou vznítit, kamenná drť, může spadnout, pracovníci se mohou zachytit ve strojích. Pomoc takto zraněným bývá často velmi náročné a pomoc od záchranářů přichází v těchto případech až příliš pozdě.

To je důvod, proč nestačí jen správně stanovené pokyny pro tyto nouzové situace, ale je velmi důležité, aby se implementovaly preventivní bezpečnostní systémy.

LOCKOUT / TAGOUT PRODUKTY OD ABUSU

A tady vstupují do hry Lockout a Tagout produkty od ABUSU. S nimi lze uzamknout stroje, ventily, elektrické zástrčky a spínače po dobu údržby, čištění a oprav. Pomocí těchto opatření je zajištěna bezpečnost zaměstnanců a předchází se účinně možným nehodám.

„NEHODY NEJSOU TÉMĚŘ NIKDY ZPŮSOBENÉ VINNOU JEDNOHO ČLOVĚKA, ALE SOUHROU RŮZNÝCH OKOLNOSTÍ. ZDRAVÍ ZAMĚSTNANCŮ JE PRIORITOU. „

 

Uzávěry vypínačů

Chcete-li dočasně zablokovat přístup k rozvaděčům lze k uzamčení petlice použít ABUS uzávěr vypínačů. Budou tak uzamčeny hlavní vypínače a tím i zdroje energie během údržby a servisních prací. Jedná se o jednoduchý způsob, jak se vyhnout náhodnému restartování stroje.

 

Uzávěry ventilů

Pravidelná údržba strojů je nepostradatelná. Aby nedošlo k ohrožení zaměstnanců, kteří provádějí údržbové práce, je velmi důležité, aby ventily byly uzamčeny. ABUS uzávěr ventilů  je ideální zařízení pro tuto práci. Blokuje přístup k ventilů na potrubí tak, že nemůže dojít k neúmyslnému zapnutí.

 

Uzávěry kulových ventilů

Chcete-li blokovat nejběžnější kulové kohouty toto zařízení je tou pravou volbou. V případě, že plocha páky je v úhlu 90 ° k trubce, může být uzamčena k zařízení visacím zámkem. Zařízení se nakonec dostane do fixované polohy a kulový ventil je uzamčen. Náhodné otevření během údržbových prací je proto nemožné.

Uzávěry jističů

Jednotlivé jističe mohou  být uzamčen tímto zařízením otáčením šroubu. Při výluce zařízení tlačí jednotlivé vypínače a blokuje jejich pohyb. Tento postup zajistí, že vypínače a tudíž i stroje nejsou omylem zapnuty.

2 thoughts on “Průmyslové zabezpečení ABUS Lockout / Tagout

  1. Great beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for
    a blog web site? The account helped me a acceptable deal.
    I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.